Série CHERUB

16. března 2013 v 17:59 | Sasukey |  Myšlenky a úvahy


Autor: Robert Muchamore
Název: CHERUB + podnázev dílu
Počet dílů: 12


K téhle knižní sérii jsem se dostala úplnou náhodou, díky jisté blogerce jménem Bey. Začala psát povídku Gangy a jako inspiraci uvedla právě jeden díl CHERUB.
První dojem? Nahaté okřídlené mimino s vojenskou přilbou, lukem a granáty přepásanými kolem hrudníku (ještě mi to připomíná dudlací flaštičky, ale to už mi přijde dost pošahané), levitující nad planetou Zemí- proč ne?
A název CHERUB? Je to zkratka pro tajnou vládní organizaci, která vyškoluje a cvičí dětské agenty tzv. cheruby

Příběh se točí okolo dvanáctiletého Jamese. Hodný kluk s jedničkama, co úplně náhodou ovládá špičkově karate-nudné a otřepané téma? Ani náhodou. James je výbušný rozmazlený spratek, který se ustavičně pere a kašle na školu. Sice mu jde matika, ale i tu flinká.
Jednoho krásného dne praští hlavou své spolužačky o stěnu a bohužel pro něj je to s ní dost vážné. A co na to jeho rodiče? Má jen mamku, která se v den průšvihu zlije a nadopuje léky k smrti. On a jeho sestra* se ocitnou v dětském domově, kde to taky není žádný med.
*Lauren si k sobě vezme nevlastní otec, ale drahouška Jamese nechce.
Pozor! Náš hrdina, je ale mimořádně inteligentní na matematiku a díky tomu mu nabídne místo ve svých řadách CHERUB.
Proč to nezkusit, že? Nic nemůže ztratit, tak je to přece jedno...

Mě tahle knížka dohnala k slzám smíchu snad v každé kapitole (a není to komedie!). Autor Jamese vybarvil, naprosto skvěle- puberťák myslící na holky a sex, věčně si stěžující na školu a se sklonem k nicnedělání.
James je na začátku trošku při těle a moc dobře je tam popsán jeho trénink hubnutí a posilování, kterým musí projít aby si zlepšil kondici.

Samozřejmě nechybí trocha těch sprostých slov, milostných klučičích sprosťárniček (hlavně v těch dalších dílech, kdy už je starší) a protože jde o dobrodružnou knížku, akce a napětí na misích, kterými jsou agenti pověřováni, se taky dočkáte.

Asi bych knihu nedoporučila romantickým dívkám. James je totiž ukázkový příklad děvkaře. Pokud nepočítáte jeho roztoužené klučičí pudy, kterými se všemožně snaží dostat opačnému pohlaví do kalhotek a pusy, tak tady se romantiky a láskyplných vřelostí dočkáte pramálo (nebo možná jen nějaké náznaky).

Nějaké omezení? Hmm...možná tak 12+
Je tam ten vulgarismus, pár intimních scén, ale spíš bych řekla, že pro mladšího čtenáře by to ani nebylo ono, některé věci by mu třeba nedošly. Ale koneckonců, to je každého věc, klidně si ji přečtěte!

1.DÍL: Nováček
2.DÍL: Třída A
3.DÍL: Vězení
4.DÍL: Pravda
5.DÍL: Šílenství
6.DÍL: Zvíře
7.DÍL: Pád
8.DÍL: Gangy
9.DÍL: Náměsíčník
10.DÍL: Generál
11.DÍL: Motorkáři
12.DÍL: Ostrov


Přidávám menší úryvek ze sedmého dílu Pád:

,,...nemáš špetku úcty ke mně ani k mým citům."
,,Když já si nemůžu pomoct," přiznal se James zoufale. ,,Dneska jsem si to fakt užil. A tebe miluju a chci být ten úžasný, báječný a laskyplný přítel, co chápe tvé pocity a všechno kolem. Ale nevrch jsem i patnáctiletý panic, co si doopravdy, doopravdy potřebuje zašukat."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mikeira Mikeira | 16. března 2013 v 18:12 | Reagovat

Velice zajímavé :D musím se přiznat, že mě to zaujalo :-)

2 Loretten Loretten | 18. března 2013 v 17:39 | Reagovat

Hele, nějak se nám ta povídka z púnora protáhla na březten. Fakt budeš muset počkat. Chci to dodržet, ale díky redox rovnicím nestíhám :D

3 Lost Bloody Rose Lost Bloody Rose | Web | 19. března 2013 v 17:21 | Reagovat

Ahoj. Jednou jsi se u mě zapsala na spřátelení blogů. Pokud ještě chceš být Sb tak mi jednoduše napiš.. :) Ráda bych spřátelila... :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.