Chrám sv.Jashina 1/4

25. dubna 2013 v 7:00 | Sasukey |  Chrám sv. Jashina
Můj první pokus o jednorázovku. Měla jsem tuhle story ve Wordu rozepsanou už strašně dlouho a řekla jsem si, že už je čas, abych ji dopsala. Tak jsem se do toho dala a tady je výsledek.
Mimochodem povídka je inspirována skutečnou událostí! Něco podobného se totiž stalo mojí kámošce, ale ona tam byla sama...

Chrám sv.Jashina

Autobusem se ozýval křik a vřískot. Lidé na ulici se otáčeli a udiveně sledovali řítící se stroj, jedoucí 95 km rychlostí po úzké vesnické silnici. Řidič onoho autobusu byl na pokraji psychického kolabsu, a tak není divu, že spěchal na určené místo, kam měl třídy neurvalých, hlučných a sprostých děcek dopravit.
V autobuse bylo i přes zapnutou klimatizaci nepopsatelné horko a dusno. Obě profesorky, které byly jako doprovod a dohled zároveň si nervózně mnuly ruce a pokukovaly po řidiči, jakoby se bály, že je každou minutu z autobusu i s jejich dětmi vyhodí.

,, Héj! Leemu se dělá blbě! Nejspíš bude zvracet!!" křikl ze zadního sedadla blonďák a ukazoval na zeleného spolužáka před ním, který podivně koulel očima a z hluboka dýchal .
,, Neměl jíst tolik čokolády! Dobře mu tak." prskla po něm růžovláska a přehodila jednu nohu na druhou. ,, Hmm..Být tebou dám si pozor Sakuro. Sedíš totiž přímo před ním! " prohodil ledabile černovlasý mladík a strčil ruku do pytlíku s brambůrky, které následně nadrobil oné studentce před ním do vlasů.
,, Jestli bude ten hoch zvracet ať si laskavě sedne dopředu!" rozkázal s tikem v oku řidič a prudce zatočil. Všichni se sesunuli na pravou stranu a hlasitě zaprotestovali.
,,Já jsem si zaplatila za bezpečnou jízdu autobusem! Ne za horskou dráhu! Víte vy vůbec, že tady nemáte ani bezpečnostní pásy?!Jestli se domů vrátím se zraněním budete mít velký problém!" zařvala na řidiče Sakura a upravila si rozcuchané vlasy.
"Haruno sedni si a nevyrušuj! V autobusech nejsou bezpečnostní pásy! Vy všichni se uklidněte, za chvíli tam budeme !" uzemnila ji podrážděně vyhlížející profesorka jménem Shizune.
Shizune se obyčejně chovala zodpovědně a klidně. Vždy jste se na ni mohli spolehnout a očekávat od ní rozumnou rekci. Nebylo zvykem, že byste ji zastihli vynervovanou nebo neklidnou, tak jako dnes… Nebyla připravená na dnešní školní výlet se třemi třídami, který měl původně připadnout jejímu kolegovi. Ten, ale znenadání onemocněl a ona bylo nucena vzdát se volného dne a jet se jeho třídou a místo něj. Nenapsala si rozvrh činností a času, který obvykle měla vždy po ruce. Byla nervózní, protože neměla program pevně a jasně zorganizovaný. Nejvíc se bála, že v tak vysokém počtu dětí se určitě nějak chybně přepočítá…

Sakura Haruno byla nešťastná. Zapomněla si doma toaletní taštičku se šminkami, do její nejoblíbenější kabelky značky Prada se jí rozmačkal banán, který si ani nechtěla vzít a navíc za ní sedí ten největší pitomec a inťouš Sasuke Uchiha, který jí ještě ke všemu zničil pracně vytvořený účes od kadeřníka. V autobuse bylo nesnesitelně dusno a ona už měla jen pár kapiček parfému aby zamaskovala svůj pot.
Sasuke Uchiha nesnášel když se dívky voněly. A zvlášť to nenáviděl v uzavřených, nevětraných prostorech jako byl třeba autobus nebo třída. A ještě víc nenáviděl, když se voněli dívky přímo před ním a jmenovaly se Haruno Sakury...Několik jeho spolužáku se už pokusilo otevřít miniaturní horní okýnka, ale marně.
Ukázalo se, že řidič je proti takovým útokům ozbrojen. Na všech oknech byly vysací zámky. Vysvětleno jim to bylo tak, že buď si otevřou okna, ale vypne se klimatizace, nebo je nechají zavřená a klimatizace poběží dál.
Vybrali si klimatizaci, jelikož venku bylo ještě hůř než v autobuse. Ten smrad ale museli snášet dál.

Škola hromadně objednala exkurzy pro studenty posledních ročníků nižší střední školy a prvního ročníku vyšší střední školy. Nikdo z vedení školy ale netušil, že chrám poutníků s ostatky císaře Kjohaty a jeho manželky Yuri-ku, kam podle plánu měli jet, je v úplně jiné vesnici než kam právě mířili...
Shizune ani Kurenai tam nikdy nebyly, proto je vůbec neznervózňoval příjezd do horských oblastí mimo civilizaci. Jen si tak říkali, že jedou nějak dlouho...Autobus vesele minul města, vesnice, malinké osady a pak už jel jen po kopcovitých lesních cestách stále víš a víš do hor.
Studentům to také nepřipadalo zvláštní, někteří ani nevěděli kam to vlastně jedou. Pár jich mělo mlhavou představu o tom kdo to vlastně byli poutníci ze Sahamii a proč sebou nesli ostatky jejich císaře a jeho manželky. Většině to, ale bylo úplně jedno. Kochali se výhledem na lesy, kterými projížděli a sem tam pokukovali po spolužácích vedle sebe. Právě totiž začínalo první jarní jaření-čas k navázání prvních novoročních milostných vztahů. A nejlepší příležitostí byl právě výlet se školou.
Sakura smýšlela podobně, sice by to nezahájilo její první novoroční vztah, už jich totiž měla pár hned po oslavách Nového roku, ale líbila se jí představa romantického polibku pod rozkvetlou třešní, nekde vysoko v horách...Jen kdyby tak bylo s kým. Všichni kdo za něco stáli, byli zadaní, nebo s nimi Sakura milostnou aférku už měla.
Sai teď chodil s Ino, její nejlepší kámoškou, ale stějně se s ním líbala jako první ona. Jenže byl takové střevo, že ho pustila k vodě; a Ino ho s radostí přijala jako opuštěné zvířátko. Shikamaru je sice pěkný a chytrý, ale hrozně nudný a málomluvný. Většinou jen seděl a nechával rozhovor na ní. Po dvou schůzkách vybrané jím, v šachovém klubu mu dala taky košem.
Neji -fešák a borec, který bere všechno v pohodě a volně, ale ukázalo se, že bral až moc v pohodě i jejich vztah. Mezitím co Sakura chodila na lekce jógy on dupal s jejich společnou kámoškou TenTen. Rozešli se s dohodou, že Neji o aféře s TenTen nikomu neřekne a tím pádem ušetří Sakuru trapasu a ona jí za to nevyškrábe oči a neprozradí ty jointy, které našla u ní v pokoji.
Sasori byl její poslední přítel, ale začal k ní být až moc připoutaný. Dokonce jí navrhl aby si spolu pronajali byt. Neunesl když zjistil, že ho podvedla s jeho nejlepším kamarádem Deidarou.

Sasuke byl přesným opakem své letité sokyně. Neměl za sebou ještě žádný vztah ani žádné zkušenosti. Ale nevadilo mu to. Sem tam si zaflirtoval, ale to bylo všechno. Nejvíc ho totiž bavilo holky provokovat a na je obskakovat a líbat se s nimi.Natáhnul nohy a kopnul do sedadla před sebou. Růžovláska nadskočila.
,,Mohl bys toho laskavě nechat Sasuke?"
,,Hm... Ne, docela mě to baví." zavrněl podlézavě a znovu do sedadla kopnul.
,,Chováš se jak malé děcko!"
,,Neotravuj." odsekl a otevřel si časopis, který mu ležel na klíně.
,,Cože?! Já otravuju? Nemůžeš toho nechat?"
,,Ne."
,,Jsi příšerný!"
,,Díky, snažím se!"
,,To se tak chováš ke všem holkám?!"
,,Ne, jenom k tobě. A neotravuj mě, jo? Chci si číst a tvůj hlas mě ruší."
,,To ty mě otravuješ! Přestaň mě kopat!"
Sasuke neměl Sakuru rád. Nikdy ji neměl rád. Už jako malí byli nuceni si spolu hrát pod dohledem svých maminek na pískovišti. Ona se k něm ale vždycky chovala hnusně... Pořád mu sypala obsah báboviček na hlavu a když jí to oplatil tak, že jí rozdupal její pískový hrad, rozbrečela se a běžela žalovat mamince. On dostal a ještě si pak doma musel vyslechnout kázání jak se k malým holčičkám-zvlášť pokud to jsou dcerušky kamarádek jeho maminky- má chovat. Pokaždé když k nim přišli na návštěvu, pomáhala pyšně své mámě v kuchyni a jako správná hostitelka musela donést talíř s jídlem "svému malému kamarádovi" totiž jemu-Sasukemu. A vždycky mu do jídla plivla. On to poznal.
Nikdy jí tyhle dětské křivdy nemohl oplatit, tak jí začal dělat ohníčky až ve škole, kde jejich maminky nemohli zasahovat...
,,Nenávidím tě ty hnusáku šmejdská!" zasyčela po něm Sakura a uraženě se otočila a za neustálého kopání do sedačky si začala upravovat vlasy. Sasuke se jenom usmál, ale protože ho už nohy začaly bolet, s kopáním přestal.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Stanush Stanush | Web | 25. dubna 2013 v 18:13 | Reagovat

ou :) peknéééé :D
ale zabilo ma to :D "to se tak chovaš ke všem holkám?!" "Ne jenom k tobe" :D:D:D:D
pokračko prosíím :D

2 Aki Aki | Web | 25. dubna 2013 v 18:46 | Reagovat

Veľmi sa mi to páči už aby tu bolo pokračovanie. Som zvedavá čo stane až tam dorazia.

3 Mikeira Mikeira | 26. dubna 2013 v 20:01 | Reagovat

Huhú! Začíná to pěkně :D těším se na pokráčko ;-)..

4 Ininka Ininka | 26. dubna 2013 v 21:54 | Reagovat

Dokonalé!  ^ _ ^
Dokonce snesu, že tam Ino nechodí s Kibem :D
Rychle prosím další díl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.