Zaklínač

1. května 2013 v 11:06 | ToraRafu


Název: Zaklínač+podnázev dílu
Autor: Andrzej Sapkowski
Počet dílů: 7

K zaklínači jsem se dostala už před několika lety, ale nikdy jsem tu séri nedočetla (teď jsem momentálně u šestého dílu). Je to zajímavá a dobře napsaná knížka, nicméně nepatří mezi moje nejoblíbenější.
Zaklínač. Hbitý, rychlý, silný a nebezpečný. Zmutovaný člověk, který vidí ve tmě jako kočka a je imunní proti všem nakažlivým nemocem, má nadlitskou sílu a vytrvalost. Muž, který likviduje příšery a nebezpečné nadpřirozené bytosti-samozřejmě za peníze.
Hlavním hrdinou je zaklínač Geralt z Rivie zvaný Bílý vlk (protože má bílé vlasy). Nechává se najímat lidmi na zabíjení nebezpečných škůdců, jako jsou vlkodlaci, mantichory, ghúlové a třeba draci. Na cestách ho doprovází jeho věrný přítel Marigol-básník a zpěvák, milující ženy a víno.
První dvě knížky jsou tak trochu o ničem. Spíš se tam seznamujeme s hlavním hrdinou, jeho povahou a ostatními postavami, které v knížkách vystupují. Jedna z nich je jeho životní láska Yennefer. Mocná čarodějka a léčitelka.
Abych řekla pravdu moc jsem nepochopila jejich vztah. V jednu chvíli se spolu vyspí, pak se spolu několik let nebaví. Potkají se na cestě, padnou si do náruče a zase se spolu pomilují, Yennefer uteče a nechá zmateného Geralta zase samotného. Tomu se neuvěřitelně stýská a proto se hned vyspí s jinou. Ale u toho si představuje Yennefer...Divné.
Po druhém díle už se nám to začíná zamotávat a rozvíjet. Geralt se "ujme" malého děvčátka Ciry a začne se o ni starat po zaklínačsku... Ta malá je princezna Cirella, vnučka královny královny Calanthé, jediná právoplatná dědička cintreánského trůnu. A právě tato holčina se učí, jak správně seknout mečem a zabít mantichoru.
Jenomže ono to ještě není všechno. Po Ciri pátrají šlechtici, protože s ní jedni chtějí uzavřít sňatek a druzí ji právě proto chtějí zabít. A aby se to ještě víc zamotalo, ukáže se, že Ciri je velice mocné zřídlo (médium) a začne se do toho zamotávat i společenství čarodějů, protože Ciri je pro ně hrozbou...

Kouzla, magie a nadpřirozené bytosti. Toho všeho je v knížkách požahnaně. Nechybí ani ta romantika/erotika a drsné bojové scény. Doporučovala bych tuto knížku všem fantasy fanouškům, kteří jsou starší 13 let a zrovna nemají co číst.


1.díl: Poslední přání
2.díl: Meč osudu
3.díl: Krev elfů
4.díl: Čas opovržení
5.díl: Křest ohněm
6.díl: Věž vlaštovky
7.díl: Paní jezera
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natalia. Natalia. | Web | 1. května 2013 v 11:24 | Reagovat

Skvělé :-)

2 Maryuuan-Mo Maryuuan-Mo | Web | 1. května 2013 v 11:27 | Reagovat

Zaklínače mám ráda, i když jsem četla jen asi tři prostřední knihy. Moje mladší sestra si ho teď hodně oblíbila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.