Nejnovější díl mangy anbe. Jak je to s velkou láskou?

11. února 2014 v 22:03 | Tora |  Myšlenky a úvahy

Hola! Nevím, jestli čtete mangu, ale jestli ne, radši si dál článku nečtetě, neboť budu spoilerovat. Sasuke a Sakura. Sakura a Naruto. Naruto a Hinata. Sasuke a Hinata. Sasuke a Karin. Láska, nenávist, přátelství, zamilovanost, oddanost... Někdo rád sasusaku, někdo zase narusaku a jsou mezi námi i tací, co rádi sasunaru (mezi ty se já ovšem nepočítám).


Možná by nebylo na škodu začít s mým takovým malým postřehem, kterého jsme si všimla už dávno... A to tím, že původní Naruto a taky shippuuden, je shounen manga. Co je shounen manga? Příběh pro kluky, stručně řečeno. Málo lásky a zamilovaných zvratů a hodně bojů a násilí. A ten můj postřeh. Kluci, co ho sledují nebo čtou, nepíšou povídky, nepáringují si mezi sebou postavy a nešílí kvůli nějakému nedoznanému vyznání lásky, které si mezi sebou hlavní hrdina s hlavní hrdinkou neřeknou. Ale to jsou kluci, já jsem holka...a šílím z toho.


Když jsem začínala se sledováním Naruta, ani na chvíli jsem nepochybovala o tom, že se ze mě stane zapřísáhlý fanoušek Sakury a Sasukeho. Jejich lásky, zamilovanosti, dospívání, dětí...Naruta jsem brala spíš jako takovou nutnou vložku pro příběh (docela důležitou, já vím) a hlavními hrdiny pro mě byli ti dva.


Postupem času a následným rozvíjením příběhu se můj názor na samotný děj a postav měnil. Stále jsem byla fanoušek sasusaku, ale Naruto už mi byl víc sympatičtější. Sasuke odešel, vypadalo to tam s ním blbě, Sakura se vzmohla a Naruto zmužněl a taky z mého pohledu zmoudřel.


Vzhledem k tomu, že mám ve skutečném životě radši světlovlasé, modrooké, hlasité a kamarádské kluky, z Naruta jsem si na prahu šesté třídy udělala okamžitě nejoblíbenější postavu. Ale pár Sasusaku byl zkrátka nepřekonatelný. Sakura slabá a něžná, Sasuke drsný a chladný. Naprosté protiklady a právě proto jsem měla pocit, že se k sobě ti dva hodí. Ale to se zkrátka taky časem změnilo.


Nejspíš za to mohl fakt, že se náš drahý Sasuke pokusil dvakrát svoji, nevědomky fanoušky přisouzenou, manželku zabít. A pokles oblíbenosti je na světě. Čím dál tím víc jsem fandila Narutovi, který byl silný (ne-li silnější než Sasuke), hodný, pozorný a následně všemi oblíbený (jak by ne, když zachránil Konohu), aby si Sakuru získal. A konečně se začínáme dostávat k hlavnímu tématu článku: Myslím, že podobný pochod myšlenek měl i Kishimoto, neboť poslední dvě/tři série mangy nám dodává nevyvratitelné důkazy o tom, že hodlá spárovat hlavního hrdinu s jeho životní láskou. A já jim fandím.


Mnozí si oblíbili pár naruhina, ale upřímně...pravděpodobnost, že Naruto a Hinata nakonec skončí spolu, je pramalá. Hinatina osobnost nikdy nebyla v příběhu příliš oplevována a Naruto taky neprojevoval kdovíjaké sympatie k téhle omdlévající stydlivce. Mě Hinata nevadí, ale přijde mi, že její role v ději je spíše taková...symbolická. Hlavní hrdina přece musí mít nějakou tajnou obdivovatelku, hezkou, ale nevýraznou. Tak, aby nenarušovala dějovou linii příběhu.


Další dívka na řadě je Karin. Tu mám docela ráda. Ale nad její opravdovou úlohou v Narutovi musíme taky trochu popřemýšlet. Proč ji tam Kishimoto dal? Jednoduchá odpověď, věděl, že druhý mužský hrdina (Sasuke) musí mít taky nějakou obdivovatelku. Sakura už byla zabukovaná pro Naruta a ostatní holky z Konohy nepřipadaly v úvahu, neboť by zase narušili hlavní děj, který rozvíjeli naši tři hrdinové. Takže si tam přikreslil Karin. Holku pro Sasukeho. Více o ní v mém článku zde.


Takže si shrneme poslední události v manze. Naruto umírá a Sakura je u něj. Sasuke umírá a Karin je u něj. Co se bude dít dál? Pořád ve mně přetrvávají chvilkové přepady nostalgie, když si prohlížím obrázky Sakury a Sasukeho spolu, nebo si pročítám povídky na jejich pár, ale pomalu se začínám smiřovat, že takto to asi neskončí.


A jaký to bude mít dopad na mé psaní? Povídky na sasusaku psát pořád budu, mám dvě rozepsané a jednu chystám, ale chystám se i na narusaku, nejdřív jednorázovky a pak se uvidí. A jaký na to máte názor vy? Dáváte přednost starému dobrému sasusaku, nebo radši narusaku?
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kisa-uchiha kisa-uchiha | Web | 12. února 2014 v 10:35 | Reagovat

tak ja neviem... ale toto téma je teraz všade :D pdola mna sakura nevie, že sasuke umiera.. keby to vedela, tak by povedala gaarovi nech ho zoberie tiež, a nemyslím si, že sakura a naruto budú spolu, neviem proste oni sa moc k sebe nehodia :D ale tak uvidíme čo sa bude diať :) len viem, že ked to skončí tak, že naruto bude so sakurou, tak mnoho fandou sasusaku budú nadávať na sak, že je nechcem povedať čo.. nedávno som čítala na jednom blogu že sak je ehm niečo, proste na nu nadávali a tak :) ale tak ja sa nechám prekvapiť, podla mna tam čaká nejaké ešte vyvrcholenie, ktoré všetkých prekvapí :D

2 Mikeira Mikeira | 12. února 2014 v 15:35 | Reagovat

Já osobně v tom mám pořádně velký maglajz, až mám někdy chuť všechny svoje teorie vyhodit oknem a radši si jen počkat se slovy: "Vždyť to nějak dopadne."
Jenže to bohužel není snadné. SasuSaku jsem měla ráda od úplného počátku a fakt mi nejde se jen tak přeorientovat. Je mi jasné, že Sasuke Saky hodně ublížil, ale právě proto v tomhle fandím Sakuře, aby mu to dala pěkně sežrat, ovšem ne tím, že bude s Narutem. Mám Naruta ráda to jo, ale opravdu nemám ráda ten pár. Sakura a Naruto jsou pro mě symbolem velice silného přátelství, ale nic víc.

3 Lost Bloody Rose Lost Bloody Rose | Web | 12. února 2014 v 18:52 | Reagovat

Ahoj :O Mohla bych zase poprosit o spřátelení? :O Když tak se prosím ozvy.. :)))

4 Akire Akire | Web | 13. února 2014 v 19:06 | Reagovat

Hahahah. Stejně by nejdokonalejší byl konec ~ ItaSasu. Itachi si jen tak kvůli nedořešenému vztahu vstane z mrtvých a Sasuke už ho nikdy nikam nepustí a budou spolu do konce života. (řekl někdo nepodstatný) :D Sorry, já vlastně ani nevím co tady dělám (píšu, žeby?)  Yaoistka na het blogu :DD (vtip století, okey?)

5 Ainokio Ainokio | Web | 13. února 2014 v 20:19 | Reagovat

Sakura a Naruto to se dá přežít ale Sasuke a Karin.. jdu skočit z mostu-.-" Vážně ne.. Hinata ať si vezme Naruta a nechá naši Sakuru být.. ta si zaslouží Sasukeho! Musí.. Bože Kishimoto.. I kill you-.-" :D

6 Lost Bloody Rose Lost Bloody Rose | Web | 15. února 2014 v 21:17 | Reagovat

Nééé :(( Nikdy jsem nechtěla aby byla Sakura s Narutem :( Nemám ten pár ráda -_-.. :D To raději už Naruto a TenTen (např.. :D) Vážně více fandím NaruHina :33
A ať Sasuke zabije Karin a jde za Sakurou.. :D (Podle mě se stejně vrátí do vesnice :3)
Přijde mi divné  NaruSaku -_-.. :D :-!

7 blaze1 blaze1 | Web | 17. února 2014 v 18:33 | Reagovat

[6]:beru a tebou :-) ale i Sakura z Narutem by se hodily ale Sakura ze Saskem je dokonalí pár :-D

8 Danae Namikaze Danae Namikaze | Web | 17. února 2014 v 22:46 | Reagovat

Vezmu to rychle. Napsala jsi dost zajímavý článek. Ale bohužel musím podotknout že už v SasuSaku nevěřím. Jasně, v anime bylo tolik okamžiků, kdy to vypadalo že spolu nakonec budou. Ale spíše se přikláním k možnosti NaruHina či NaruSaku. Ale to je přeci jedno, ne? Stejně fantazie všech spisovatelů a povídkářů je neomezená. V anime může být třeba SasuKarin,ale v povídkách to může být zcela jiné. Já jsem taky chtěla Kisameho ze Sakurou, ale stejně se nikdy nedočkám.
Ale nikdo neví jak to skončí. Nakonec může být Sakura s Leem. Nebo NaruSasu.

[5]: SasuKarin nic není! Ale já chci Kisameho a Sakuru! :D

[6]: Proč všichni chcete zabíjet Karin?

9 Mailin Mailin | E-mail | Web | 16. března 2014 v 21:53 | Reagovat

Mno... Byla jsem dost zklamaná, když mi po manze(Naruto se Sasukem umírají a holky jsou u nich) došla stejná dedukce jako tady v článku. Přemýšlela jsem o tom, jestli děj Naruta byl předem určen nebo se postupně měnil a zda Kishimoto už dopředu promyslel např. že Sasuke skončí s Karin a Naruto se Sakurou, či nejprve nám dělal velké naděje o Sasusaku a Naruhina, kterým sám dával naději a pak postupem času to začal měnit. Ale známe ty jeho zvraty... Celou dobu dává jasně najevo, že Sasuke s Narutem umírají a pak náhle puf! Poslední dobou se mi vše zdá až naivní... Nebo... On se nám snaží za každou cenu vnutit, že to bude takhle a pak to na poslední chvíli změní a udělá z toho maximální zvrat, ačkoliv všichni znají, co jak bude, protože je to až do očí bijící. A co třeba ten poslední film, kde se údajně měli překopat charaktery postav(ten film mě maximálně zklamal, protože tý změny tam bylo tolik, co by se za špičku nehtu vešlo - myslím, že to zabralo 10% filmu...). Tam se Sasuke dvořil Sakuře chvilku. A tím se mu podařilo vše v mý hlavě zamotat. Takže co chce? Dá Hinatě spousty přístupů, jak Narutovi vyznat lásku i tím, že mu vlepí facku(ne moc romantické no...), aby se probral ze své beznaděje a poté se chytnou i za ruku...  Ale dost nedomyšlené... Hinata Narutovi 'zemře' před očima a poté, kdy se všichni uzdraví a Konoha se opravuje, na to že se Naruto proměnil díky Hinatě v lišku, tak pak se k ní ani trochu nezahlásí... To jsem nepochopila :D Nelogika sama... Leda že bych nepostřehla část, kdy si oddechl, že žije... -.- Karin v tomhle ohledu nefandím vůbec :DD Ta se hodí skvěle k Suigetsovi ne k Sasukemu... Ne kvůli tomu, že jsem fanoušek Sasusaku, ale nesedí mi k němu...(takový vztah mi velmi připomíná ten můj xD Nic ke chlubení :DD) Dobrá... Když porovnám, kdo ke komu pasuje... Myslím, že Sakura a Sasuke jsou dokonalé protiklady. Stejně jako Naruto s Hinatou. Nebo i právě Karin se Suigetsem. Já nevím, ale tohle mi bije na oči... :D Kishimoto nám valí takové protiklady pořád, jak mezi přátely, tak i mezi holkama a klukama. Jako věřím, že to nějakým spárováním určitě skončí, ale fakt nevěřím tomu, že až se ti dva uzdraví, tak vstanou a rozběhnou se ke svým fanoušky předurčeným polovičkám... Vsadím se, že teď nám ještě stačí polámat srdíčka tím, že po obživení těch dvou se tam všichni šťastně pomuchlujou a jde se dorazit Madara, u kterýho vznikne ještě pár zvratů na půl roku, ať jsme veselí -.- Pak mě ale zajímá, jestli manga bude pokračovat i klidnějším tempem, jako ještě nějaké ty díly v naší znovuzrozené Konoze, až se bude volit hokage, nebo třeba scény 'o několik let později'. Kde třeba nový malý Narutík šmátrá rukama nad sebe k hlavám hokagů a křičí: 'Budu ten nejlepší hokage, co kdy žil!' a nad ním jeho hrdý tatík s hokage klóbrcem naraženým do čela :D Jo a já jen vidím tu scénu, jak tam přiťapá Sakura - mamina, která rozdává rány na požádání a přesto tak starostlivá a vedle ní její neustále zamlklý manžílek Sasuke, který zakládá svou novou maličkou kolonii Uchihů... Jo jo... Jdu snít dál :D

10 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 24. dubna 2014 v 11:26 | Reagovat

A protože tento komentář přidávám až v době, kdy je to v manze malinko jiné, ale to zkusím vynechat, neva?
Chci říct jen, že autor této mangy si nastavil vlastní měřítka. Je tam jinak vnímána dospělost, objevují se ti tam démoni a mluvící zvířata, je tu jiný pohled na děti... kapitolou samou o sobě je čas. Nikdo neví jaký je letopočet a jediné známé datum je 10. říjen. Nevíme kolik času uběhlo od "odchodu" Obita do narození Naruta, nevíme jak dlouho byl Minato ve funkci Hokageho... je to absolutně bez dat (buď se tím Kishi vůbec nezabývá anebo se do toho nechce zamotat, příběh je natolik obsáhlý, že hlídat si každé datum a rok by bylo trochu moc :D), takže pokud jsou v tomto světě přehlíženy tyto faktory, proč by Hinata a Naruto nemohli být spolu?  Pravda, v realitě by to bylo asi nemožné a sama bych se přikládala k Narusaku, ale když je tam tolik těchto položek, proč ne? Nom, asi jsi pochopila, že jsem zarytý fanoušek Naruhina 8-) , ale to je jen názor.
Na Sasusaku asi začínaly všechny holky (klukům asi jde jenom o ty boje a příběh a kdo s kým skončí je jim jedno, to jen my z toho děláme větší drama než je ;-) )Pamatuji si, jak jsem na to hltala každou povídku, každý fanart :D ale pak jsem četla mangu dál a dál (popřípadně koukala na anime) a Sakura se mi začínala protivit svým chováním (a momentálně mě taky pěkně... štve XD)
Osobně to na Sasusaku nevidím... proč? Já nevím, to co si Sasuke a Sakura za ta léta spolu prodělali, nejsem si jistá jestli se to dá ještě slepit. Sasuke se za tu dobu změnil, Sakura ani moc ne (a to neberu v potaz jen charakter, schopnosti daleko za svými parťáky)
Proč je v příběhu Karin? Já nevím, jestli přímo holka k Sasukemu. Já beru v potaz, že je to druhá poslední Uzumaki, že tam bude mít ještě prostor, že tam bude ještě potřeba (když na to dojde, Orochimaru a spol. tam za tu dobu, co se dostavil s Hokagy ještě nic neudělal a já doufám, že to autor nenechá jen tak) :-D
Na Sasuhina to nevidím vůbec, během těch patnácti- šestnácti (nebo ještě dýl) co manga vychází Sasuke s Hinatou nepromluvili ani slovo, bylo by to bez logiky :-)  Jinak mě osobně zajímá, jak to Kishimoto pořeší se samotným koncem, jako by vytvořil takové překážky, které se snad ani nedají překonat :-D no bude to ještě zajímavý, měj se hezky :D

11 Saki Chan Uchiha Saki Chan Uchiha | 7. května 2014 v 18:49 | Reagovat

Já mám osobně ráda už 5 let pár SasuSaku a nehodlám na tom nic změnit :D  :-)

12 naruto yeah naruto yeah | 27. srpna 2014 v 19:58 | Reagovat

Lidi co to pisete naruto musí byt se hinatou Saku ho nikdy nechtěla a ted kdyz je sasuke s Karin tak najednou chce at jde vy vite kde a navíc poslední díly mangu ukazují ze naruhina budou spolu jestli ne tak si hodin mysli tak to je vše zbohen :-P

13 nitrly nitrly | E-mail | 13. ledna 2015 v 23:17 | Reagovat

Upřímně si myslím že ano trochu lásky tam má být ale aby z toho
udělali nějakej romantickej seros o to nestojím... Sledoval jsem bleach ten bohužel zničehonic skončil tak sem přešel na naruta a je vtipnej a docela
se li liby jako seriál ale pokud z toho chtěj udělat romantickou
sracku tak by to ubralo sledovanosti u kluků a začali by to spíš sledovat holky (upřímně je mi jedno kdo to sleduje ale pokud už to začalo jako seriál
plný bitek s troškou lásky tak by to mělo tak i skončit

Protože tak by to podle mě mělo být každopádně toto je jen můj názor a je tak bezvýznamný až to bolí ale je můj...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.