Červen 2018

Watashi hadare? 9

25. června 2018 v 14:39 | Sasukey |  Watashi hadare

Byl klidný večer. Foukal mírný vítr a já si masírovala bolavé končetiny na jednom kameni u horkých pramenů. Chodila jsem sem tak pozdě, protože tu nikdo v tuhle dobu nebyl a já si tu užívala soukromí. Křik se ozýval jen z části, kde bydleli chlapci a potom z vesnice. Tady na okraji jen šuměly stromy, hořely pochodně a horká voda tudy proudila mírným proudem.

Návrat z dovolené

24. června 2018 v 21:30 | Sasukey
Hoj!
Neumřela jsem, jen jsem se vrátila z dovolelé! Další díl povídky přidám v nejbližší době (možná ještě dnes). Příště sem asi hodím nějaké oznámení o neaktivitě, až zase někam pojedu.
Přidávám nějaké poznatky, kterých jsem si všimla a které mě pěkně s*rou na blogu. Píšu normálně ve wordu, kontroluju počet slov (max. je 4000 na jeden článek), hodím to do editoru a dostanu upozornění, že je překročen limit! Používám normálně Firefox, ale na vkládání článků si tedy musím otevřít Explorel, abych mohla povídky vůbev pulikovat... A tam se mi zase rozhodí odstavce a uvozovky! Tak já nevím, jestli je to mnou, protože jsem nechopná IT blondýna, nebo mají správci nějaký problém v serveru.

Watashi hadare? 8

16. června 2018 v 20:00 | Sasukey |  Watashi hadare

Každý den ubíhal stejně. Ráno nás vzbudili, já se oblékla a opláchla. Pak jsme šli na snídani složenou z rýžového chleba a zeleniny od farmářů z údolí. Pak trénink. Probíhal jinak, než jak jsem byla zvyklá. Možná to bylo rozdílnou povahou senseiů, nebo tím, že jsem až do teď byla jediný žák jednoho učitele a zvykla jsem si na… individuální přístup. Madara-sama byl tvrdý a přísný sensei, ale měla jsem ho sama pro sebe.

Watashi hadare? 7

15. června 2018 v 20:08 | Sasukey |  Watashi hadare

Nevím, co to má znamenat, ale Sasuke se se mnou nebaví. Od bojů při rozřazování se na mě ani nepodíval a u stolu v jídelně sedí s ostatními kluky z vyšších oddílů. Nejspíš chuuninové. Mrzí mě, že jsme se odcizili, ale ty boje přinesly i něco pozitivního. Většina mých vrstevníků si už ze mě nedělá srandu a dokonce se se mnou chtějí i bavit. Naruto a Chooji mi nabídli, že mi pomůžou s kopáním latrín, když je naučím pár chvatů a Shikamaru zase chce, abych ho naučila základní postoje a vrhy s kunaiem.

Watashi hadare? 6

14. června 2018 v 15:30 | Sasukey

Probudila jsem se za svítání, ještě než pro mě někdo přišel. Bolestně jsem zasténala, když jsem si sedala a oblékala se. Jak dnešek přežiju, to opravdu nevím. Zvlášť, jestli nás budou nějak zkoušet a trénovat. Představila jsem si, jak dělám v tomhle stavu přemety a bojuju a udělalo se mi zle. Ti čtyři mě včera rozhodně nešetřili. Všude jsem měla nově vybarvené tmavé modřiny a podlitiny. Levou rukou jsem skoro nemohla hýbat a oko bylo tak nateklé, že jsem téměř neviděla.

Watashi hadare? 5

13. června 2018 v 15:01 | Sasukey |  Watashi hadare

Odsunula jsem dveře a podivila se. Před domem, ve kterém jsem byla ubytovaná, se to hemžilo lidmi. Většinu z nich tvořili muži a chlapci, ale zahlédla jsem tam i několik žen. Dívky v mém věku však ne. Ale i přesto… tohle, že jsou nájemní vrazi a zločinci?

Opatrně jsem se rozhlédla a zvažovala, kam se mám jít podívat první. Vlevo jsem slyšela křik malých dětí a hluk tam byl značně větší než na pravé straně ulice, odkud se linula příjemná vůně nějakého jídla.

Watashi hadare? 4

12. června 2018 v 16:05 | Sasukey |  Watashi hadare
,,Aah..." zamumlala jsem v polospánku a odstrčila od sebe neviditelného nepřítele. Uhodila jsem do tváře Madaru-sama.
,,Přestaň sebou kroutit!" okřikl mě, ale zněl spíš nervózně než rozzlobeně. Opět jsem zasténala a začala se vší silou škrábat. Drhla jsem svoji kůži, až jsem na svých rukách cítila krev a kousky odlupující se pokožky. Madara mi vlepil pohlavek, ale ten byl nic v porovnání s tím, co teď celé moje tělo zažívalo. ,,Řekl jsem, abys s tím přestala! Jak ti mám pomoct, když sebou pořád házíš?"

Watashi hadare? 3

8. června 2018 v 20:00 | Sasukey |  Watashi hadare
,,Ohayo, Sakuro. Jako obvykle?"
,,Ano, prosím."
Paní Mo se zasmála a začala se hrabat v rostlinách, které měla vystavené na stole. Paní Mo je mastičkářka a vyzná se v bylinkách. To já taky, naučil mě to Madara-sensei. Ale jemu se nechce pěstovat rostliny, takže musím do vesnice, abych koupila bylinky, které nerostou volně po lese. Paní Mo mě zná, protože tady chodím už skoro 8 let. Letos mi bylo čtrnáct. Madara-sama mě nakonec nechal u sebe.

Ze světa Naruta: Novela Sakuřin příběh

8. června 2018 v 13:11 | Sasukey |  Co mě zaujalo (povídky, názory, blogy...)
Zdravím!
Přestože jsem říkala, že sem budu přídavat jen povídky, včera jsem náhodou narazila na super věc, a to překlad novely o Sakuře. Pro ty co nevědědí o co go, po ukončení Naruto Shippuuden se vydaly krátké knihy s rozvinutím příběhu o některých postavách. Novely jsou o Sakuře, Sasukem, Itachim, Kakashi...a spoustě dalších. Jsou tam informace a věci, které jsme se v klasické manze a anime nedozvěděli, takže pro naruto fandy skvělé počtení.
Bohužel, většina novel je zatím v angličtině, přidávám odkaz na stránku, kde si je můžete přečíst všechny:

No a moje včerejší milé překvapení je, že jsem narazila na Konoha.cz na autorku, který už přeložila (moc povedeně) tři novely. Jednu o Kakashim, dvě o Itachim a o Sakuře(!!!). Odkaz na její profil a stáhnutí novely ZDE.

Watashi hadare? 2

5. června 2018 v 20:00 | Sasukey |  Watashi hadare
S trhnutím jsem se probudila. Ležela jsem v neznámém pokoji, v neznámém domě, bylo mi teplo a příjemně a odněkud vycházela nádherná vůně rýže. Stěny byly obložené dřevem a v krbu vedle mě vesele praskal oheň.
Oknem jsem viděla ven, sněžilo... Chtěla jsem se štípnout, jestli se mi to zase jenom nezdá, ale zjistila jsem, že nemůžu pohnout rukou. Pokusila jsem se vstát, ale i to mi šlo to hrozně těžce. Celé tělo mě nesnesitelně bolelo a na levé oko jsem skoro vůbec neviděla. V ústech jsem měla nepříjemnou pachuť krve. Asi ještě ze včerejška.
Vzpomněla jsem si, co se vlastně všechno událo a horní ret se mi začala sám od sebe třást. Schio, maminka, sestry.