Watashi hadare? 5

13. června 2018 v 15:01 | Sasukey |  Watashi hadare

Odsunula jsem dveře a podivila se. Před domem, ve kterém jsem byla ubytovaná, se to hemžilo lidmi. Většinu z nich tvořili muži a chlapci, ale zahlédla jsem tam i několik žen. Dívky v mém věku však ne. Ale i přesto… tohle, že jsou nájemní vrazi a zločinci?

Opatrně jsem se rozhlédla a zvažovala, kam se mám jít podívat první. Vlevo jsem slyšela křik malých dětí a hluk tam byl značně větší než na pravé straně ulice, odkud se linula příjemná vůně nějakého jídla.


Naproti mě stál dům totožný s tím mým a z terasy na mě koukal černovlasý kluk stejně upřeně jako já na něho. Zamávala jsem mu, ale on nijak nereagoval. Nakonec se otočil a zmizel uvnitř. Pokrčila jsem rameny a rozešla se napravo za jídlem. Za celý den jsem snědla jen kousek rýžového chleba. Vzápětí jsem si uvědomila, že nemám žádné peníze.

,,Hele, květinko, kdo ti ublížil, že se tváříš tak nešťastně?" někdo mě zezadu popadl oběma rukama za pas a přitiskl se ke mě. Lekla jsem se, ale netrénovala jsem s Madarou-sama jen tak, pro nic za nic. Loktem jsem toho kluka praštila do břicha, a když se bolestí smrštil, srazila jsem ho k zemi spodním hákem. Měl blonďaté vlasy a tvářil se vyjeveně. Za ním stál rusovlásek a zaraženě sledoval mě a svého kamaráda na zemi. Pak se zazubil a podal mi ruku. Nedůvěřivě jsem si ho změřila, ale nevypadal, že by se na mě chystal zaútočit. V levé ruce měl dvě špejle s napíchnutými dango knedlíky s omáčkou a v obou podpažích svíral další balíky jídla.

,,Jsem Sasori. A tohle je Deidara." kývl na blonďáka, který pomalu vstával. ,,Je trošku utržený ze řetězu, když je dneska volno a tak. Prostě v něm bouří hormony, jak vidí pěknou holku, chápeš ne?"
,,Ehm..." kývla jsem, jakože chápu, ale nechápala jsem. To je normální, že cizí kluk přijde k neznámé dívce a prostě ji obejme? ,,Ty jsi zadaná, že?" zabručel naštvaně Deidara a mnul si bradu, do které jsem mu vrazila pěst.
,,Eh?"
,,No jasně, mělo mi to dojít hned... Stojíš u klučičí budovy."
,,Za kým jsi přišla? A neříkej mi, že za Shuigetsem!" přerušil ho Sasori a ukousl si dva knedlíky na špejli zároveň. ,,Jak to, že ten mizera vždycky uloví nejhezčí dívky?"

Zčervenala jsem. Takže jsem podle něj hezká?
,,No... Já-ee nepřišla za nikým."
,,He?" podivil se Deidara. ,,Tak co děláš ve výcvikové čtvrti?"
,,Výcviková čtvrť?"
,,Tak se to tady jmenuje, víš?" uchechtnul se Sasori a zbytek knedlíků zhltnul. Pak se najednou zarazil, obrátil se na Deidaru a ten kývl. Oba dva se na mě rázem vrhli. Uskočila jsem dozadu překvapená tím náhlým výpadem, ale oni hned za mnou. Co je to popadlo?! Udělala jsem něco špatně? Sasori upustil svoje jídlo a začal mě zasypávat skvěle natrénovanými pohyby. Deidara nezůstával pozadu. Tihle dva byli vážně dobře sehraní. Jeden se zaměřoval na dolní končetiny a pas a druhý na trup a ruce.

Nestíhala jsem všechny jejich údery a kopy vykrývat a ani Madarova slavná metoda boje "nejlepší obrana je útok" nezabírala. Dívalo se na nás celkem dost lidí, ale nikdo nevypadal, že by ho to příliš zajímalo. Nejspíš byli na takové potyčky zvyklí.
,,Je to špionka!" vykřikl Deidara a zasadil mi Riken úder do čelisti. Zaúpěla jsem bolestí a rozčilením. On si myslí, že jsem špeh?!
,,Co se děje?!" zahřměl za námi nějaký hlas a já jsem leknutím přestala dávat pozor. Sasori mě srazil k zemi a tam už mě měli v šachu. Nikdy mi na trénincích nešlo džiu-džitsu. Ale ten hlas... Ten hlas! "Orochimaru-sama! Přistihli jsme špiona při špionáži a dopadli jsme ho."

,,Ano! Od začátku se nám zdála podezřelá!"

Vysoký, černovlasý muž jménem Orochimaru na mě dolů sklopil oči a já jsem mu pohled na kratičký okamžik opětovala. Jen, abych se na vlastní oči přesvědčila, že je to opravdu on. Nevím, jestli mě poznal, ale v obličeji se mu zlověstně zablýsklo vzrušení a já se chtíc nechtíc musela na zemi přikrčit. Vzpomněla jsem si na tu noc v lese, a jak málo tehdy stačilo, aby mě znásilnil a zabil.

,,Vy pitomci." utrousil posměšně a oběma jim vlepil pořádný pohlavek, až se jim srazily hlavy o sebe. ,,Tohle není žádný špeh, ale svěřenkyně Jirayi-senseie. Nová adeptka s hodností genina. Koukejte ji pustit!"
Nasupeně jsme se zvedla a oprášila si kimono. Styděla jsem se. Cítila jsem se ponížená. Takhle trapně jsem si nepřipadala už hodně dlouho. Prohrát s Madarou bylo v pořádku, on byl můj mistr. Ale nikdy by mě nenapadlo, že se znemožním hned v prvním pořádném zápase se svými vrstevníky. Asi jsem nějak vyšla ze cviku, jo, tím to nejspíš bude.

,,Hmm..." zabručel Deidara. ,,Proč jsi to neřekla hned?" Sasori se na mě ani nepodíval a rozčileně sbíral popadané jídlo.
,,Po rvačce mimo trénink následují tvrdé sankce, že?" Orochimaru se odporně sladce usmál a odhalil špičaté, bílé zuby. ,,Myslím, že jsem to na prvním zápase v dojo řekl dost jasně."
,,A-ale sensei! Ona... My... Vážně jsme si mysleli, že je to špeh! To není fér." zasténal prosebně Deidara a hned si vysloužil ránu do břicha.

Sakra, buď potichu ty tupče. Pomyslela jsem si a snažila se na Orochimara nedívat. Nevěděla jsem, jestli se tady ve vesnici používají podobné vyškolovací metody jako doma. Byla jsem si totiž naprosto jistá, že pokud bych s Madarou začala jen malinko smlouvat, hned bych to pořádně schytala a minimálně den ležela s pohmožděninami v posteli.

K sensei se musíš chovat s úctou, respektem a poslušností. To je jedna z prvních věcí, co jsem se naučila od starého Uchihy. Deidara a Sasori k Orochimarovi nechovali ani jednu z těchto ctností, vzhledem k tomu, že Sasori byl pořád na zemi a sbíral jídlo a Deidara se s Orochimarem hádal.

,,Dneska večer po uzavření brány se všichni tři dostavte k mému domu." poklonil se nějaké ženě, co procházela kolem a pomalu odešel. Nohou jsem kopala do kamenité cesty a snažila se najít vhodná slova a začít novou konverzaci, ale nějak se mi to nedařilo.
,,Sasori, jdeme, tady to už stejně nemá smysl." houkl na svého přítele Deidara a zmizeli spolu v davu lidí. Zůstala jsem na cestě zase sama. V žaludku mi kručelo a v krku jsem měla knedlík. Cítila jsem se... smutně. Stála jsem uprostřed vesnice s obyvateli. Kolem mě chodili ženy, muži a děti a smáli se a já jsem si stejně připadala opuštěně.

Napadlo mě, že bych se možná měla někoho zeptat, kdy se vlastně jaká brána zavírá a kde bydlí Orochimaru-sensei, ale pokaždé, když jsem se chystala k někomu promluvit, vydralo se mi z hrdla jen tiché zakoktání. Jako bych zapomněla řeč. Po čtvrtém neúspěšném oslovení jsem to vzdala, otočila se a vběhla zpátky do bezpečí své budovy.

Zasunula jsem za sebou rychle dveře a sedla si na nejbližší futon. Dýchala jsem zhluboka a snažila se přijít na to, co se mi před chvíli stalo. Jak to, že neumím mluvit normálně s lidmi? To jsem tak stydlivá?

Tiché zašustění papíru a lehký závan větru. Podívala jsem se směrem, odkud jsem zvuk zaslechla, na můj futon, kde jsem měla věci. Pergamen. Odněkud se tam objevil. Rychle jsem ho popadla a začala po slabikách číst. Nešlo mi to sice moc dobře, ale jednoduché znaky mě Madara naučil.

Stydím se za tebe. Vypadni ven, dej si 50 koleček
kolem tohohle podělaného domu, 100 kliků a 50 seků s katanou,
ty jedna slabošská, nanicovatá holko.
A v příštím zápase koukej ty kluky porazit!

Zarazila jsem se a vzápětí rozesmála. Netušila jsem, jak se sem mohl tak nepozorovaně dostat, ale rozhodně mi zlepšil náladu. Neváhala jsem, vytáhla svoji jedinou zbraň a s posíleným sebevědomím jsem podruhé odsunula dveře. Nadechla jsem se, vyběhla rychle ven, rozhlédla jsme se na všechny strany, ale nikoho podobného Madarovi jsem neviděla. Ale stejně jsem věděla, že tam někde je a právě teď se někde ze střechy kouká, co dělám.

Za mým novým příbytkem byl něco jako malý remízek. Nenápadně jsem se tam vydala a doufala, že neporušuju nějaké pravidlo vesnice. Nebyl to les jako tam venku a na jaký jsem byla zvyklá u Madary. Rostlo tu jen pár přízemních keříků a několik zakrslých bambusů... Ale neměla jsem ponětí, kam jinam bych šla. Vytáhla jsem katanu z pochvy a dala se do trénování.

Sek, sek, sek. Možná to tu nebude tak hrozné. Sek, sek. Otočka vlevo. Časem se tu s někým seznámím. Sek, výpad vpřed, sek. Budu trénovat ještě víc a nakonec se stanu nejsilnější kunoichy. Půlobrat vzad. Sek, sek. Pak půjdu za Madarou. Sek, sek, sek. Kop a úskok vzad. Co si to namlouvám. Výpad, úskok vzad… Nikdy ho nenajdu, pokud on sám nebude chtít. Výpad, sek, paráda vpřed. A to on nechce. Sek, sek.

,,Nemyslíš, že už to stačí?"

Kdybych měla kunai nebo shuriken, bez zaváhání bych ho po dotyčném hodila, ale protože jsem měla v ruce jen pitomou katanu, se kterou jsem to navíc vůbec neuměla, nesměla jsem se chovat zbrkle. Přede mnou stál ten černovlasý kluk a bezvýrazně na mě hleděl. Přešlápla jsem na druhou nohu a snažila se popadnout dech. Byl to ten týpek z verandy. Na sobě měl tmavě modré kimono na chlup stejné jako jsem měla já. Jenže jemu padlo naprosto přesně. Mě bylo velké a na mém těle plandalo.

,,Proč bych měla přestávat?!" zakřičela jsem na něj a katanu odložila raději na zem. Všechna frustrovanost z problému s mluvením, opuštěním domova a Madary a setkání s Orochimarem ze mě vytryskla. Chvíli jsem zadržovala dech, ale můj výbuch vzteku s ním zjevně nic nedělal. Jen tam stál, opřený o zadní stěnu domu a díval se střídavě na mě a na katanu na zemi. Pak se otočil a nejspíš chtěl odejít, ale zarazila jsem ho.

,,Ne... Totiž... Omlouvám se." povzdechla jsem si a začala nohou hrabat v písku pod stromy. Nesnášela jsem omlouvání, zvlášť když jsem se musela omlouvat já. Ale ten kluk mi nic neudělal a já jsem na něj byla zbytečně hnusná. ,,Neměla jsem na tebe tak vyjet." odmlčela jsem se a nenápadně po něm koukla. Pořád tam jen tak stál a zíral. ,,Jsem vystresovaná váš?" vyhrkla jsem a začala pochodovat z místa na místo. Ten jeho nicneříkající ledový pohled, s jakým tam stál, už mi začínal vadit. ,,Dneska jsem přišla, nikoho tu neznám a neumím... asi... asi neumím mluvit s cizími lidmi na veřejnosti. A poprala jsem se a-"

,,Nezajímá mě to." přerušil mě konečně a zvedl katanu z udusané země. ,,Ptal jsem se tě, jestli to už není moc, protože si pokácela skoro všechny bambusy. Budeš mít problém."
Opatrně jsem se rozhlédla a potichu zaklela. Měl pravdu. Díky tréninku jsem zdevastovala skoro všechnu zeleň, poškodila kmeny, osekala větve...

,,Vrať mi ji." otočila jsem se zpátky k němu a natáhla ruku.
,,Kdes ji vzala?" se zájmem si ji prohlížel a vůbec nedbal na můj pokyn, ať mi ji dá.
,,Dos... Našla jsem ji." odsekla jsem a udělala několik kroků k němu.
,,Zajímavé... taky bych chtěl někdy takovou najít." podíval se na mě posměšně se ušklíbl. ,,A že ses s ní sama naučila tak dobře zacházet...?" hodil ji ke mně a zbraň se zařinčením dopadla na kámen. Vztekle jsem sepnula rty. Ten idiot. Chce ji zničit, nebo co?
,,Hn. Zatím se měj... hezky." Otočil se a já spatřila vyšitý znak klanu na jeho zádech. Okamžitě jsem ho poznala. Jak by ne. Celá léta jsem ho nosila taky.

,,P-počkej!" vykřikla jsem za ním rychle. ,,Jak se jmenuješ?"
,,Sasuke. Uchiha Sasuke." Omámeně jsem vydechla a opřela o bambus.
,,Já jsem Haruno Sakura. Moc ráda tě poznávám." zašeptala jsem teď už úplně jiným tónem. Ten kluk je sice protivný, ale má společné geny s Madarou-sama. Sensei by nebyl rád, kdybych se k jeho příbuznému chovala špatně.
,,Hn. Divné jméno... moc holčičí." odfrkl posměšně, ale znovu se otočil, jakoby čekal, že rozproudím nový dialog. Odkašlala jsem si.

,,Nevíš, kdy se zavírá brána?"
,,Ne."
,,Aha... A nevíš teda, kde bydlí Orochimaru?" hlesla jsem zklamaně a čekala na odpověď. Odmítavě zakroutil hlavou.
,,Ne."
,,Ehh.." žaludek se mi bolestivě stáhl a hlasitě zabručel. ,,A nevíš aspoň, kde bych dostala najíst?"
,,Na večeři." opáčil a pokrčil rameny. Pokývala jsem hlavou a katanu zasunula do pochvy. ,,A večeře je...?"

Povzdechl si, jako kdybych ho obtěžovala bůhví jakou nepříjemností a ukázal někam směrem doprava od domu. ,,V sedm hodin budou zvonit na gong. Když nepřijdeš, nedostaneš jídlo až do snídaně."
Usmála jsem se, ale jeho to nechalo chladným. ,,Ty jsi tady už delší dobu?"

,,Od včerejška..."
,,Bezva! Tak to můžeme být kamarádi!" zavýskla jsem vesele.
,,Eh?" Sasuke se k mému velkému překvapení ale nezatvářil otráveně. Naopak. Za celou tu dobu, co jsme tam stáli, jsem v jeho tváři poprvé zachytila náznak pobavení.
,,Hmm. Klidně, mě je to jedno." pronesl rádoby odmítavým hlasem, ale já viděla, že je rád. Usmála jsem se a kolébavým krokem k němu došla. Stydlivě jsem pokrčila rameny a zatočila se. On ode mě trošku ucouvl a mírně pootevřel pusu.
,,Promiň, že se chovám tak divně." zasmála jsem se vesele. ,,Ale ještě nikdy jsem žádného kamaráda neměla."
,,Hn. Myslím, že chápu proč..."

*

Byla jsem nervózní. Ne tak nervózní, že bych se klepala a v krku měla sucho. To zase ne. Ale i tak to byl nepříjemný pocit. Jako tehdy, když jsem u sebe přes zimu schovávala poraněného drozda a tajila to před Madarou. Sasuke mi, ne zrovna taktně, sdělil, že mě do jídelní místnosti v žádném případě nedoprovodí. Prý by to pro něj bylo moc ponižující, přijít s dívkou. Tak jsem se naštvala a řekla mu, že může jít k šípku. Myslela jsem si, kdovíjak jsem nebyla sprostá, ale on se mi jen krutě vysmál. Za pár minut jsem pochopila proč.

Kolem byli jen samí kluci. A nadávali tak sprostě, že jsem si musela před sebou ruce držet v pěst, abych si nezacpávala uši. To by bylo totiž hodně divné.

Kráčela jsem svižným krokem do jídelny, kde jsem měla dostat najíst. Hned po první ráně gongu jsem vyrazila jako střela. Slunce už pomalu zapadlo a jeho místo vystřídal měsíc. Nevadila mi tma, kolikrát jsem byla nucena v rámci tréninku běhat a cvičit i v noci. A tady a teď to bylo stejně jedno, nikdo si mě totiž nevšímal. Měla jsem na sobě černé kimono a skvěle jsem zapadala mezi ostatní postavy kráčející kolem mě. Skoro všichni měli i stejné postavy jako já. Hodila jsem se sem.

Dům s kuchyní a jídelnou byl stejný jako všechny ostatní domy. Ale byl cítit úplně jinak. Voněl směsicí rýže, nějakého koření a masa. V žaludku mi hlasitě zakručelo. ,,Jídlo je to jediný, na co se celý den těšíme, co?" zasmál se vedle mě někdo a drcl do mě loktem. Můj první myšlenka byla, ať mu ho zlomím, ale kluk nevypadal, že by to myslel zle. Pak jsem si uvědomila, že to byl jen přátelský šťouchanec. Zasmála jsem se a ránu mu ze srandy taky oplatila. ,,Jo, jsem tu sice první den, ale těším se na to stejně."

,,Ty divně mluvíš," rozesmál se ještě víc a já se urazila. Proč bych jako měla mluvit divně? Mluvím stejně-,,Jako holka víš?"
,,Já ale jsem holka." namítla jsem mírně a pokrčila rameny. Udiveně se na mě podíval a zatřepal hlavou. ,,Tak se zatím měj." mávla jsem mu a zmizela dřív, než se stačil vzpamatovat. Vypadá to, že to tady přece jenom nebudu mít tak jednoduché, jak jsem si myslela...

,,Tady si nesedej." napomenul mě arogantně jeden tmavovlasý starší mladík, vedle kterého bylo volno. Po velké síni bylo rozmístěno několik dlouhých stolů a kolem nich se sedělo na rohožích. Na stolech už byly nachystané malé prázdné misky s hůlkami a velké mísy, ve kterých byla rýže s masem. Než jsem se stačila pořádně rozhlédnout už byla skoro všechna místa obsazená. ,,Proč ne?" zeptala jsem se podrážděně a zaskočeně zároveň. Nejdřív pohoršeně otevřel pusu, jakoby mi chtěl něco odseknout, ale jiný kluk ho kopl rádoby nenápadně kolenem a se zdviženým obočím na mě koukal. ,,Co je?" sykl na něj naštvaně černovlásek.
,, Ty vole, vždyť je to holka."

Rázem se na mě otočily všechny hlavy u jejich stolu a začaly na mě něco pořvávat a hlasitě se smát.
A tak jsem se usadila venku. Rychle jsem popadla nějakou misku a nahrábla si co nejvíc rýže a vyběhla za pískotu kluků ven. Už se úplně setmělo a foukal příjemný chládek. Sedla jsem si kousek od vchodové terasy na zem. Opřela jsem se o kámen a vzala do ruky haši.

Sakra. Ani jsem si neuvědomila, že se mi klepou ruce. Hladově jsem se na jídlo vrhla a přitom se modlila, aby mě někde kolem Madara zase nesledoval. Za můj neslušný způsob stolování by mě nechal v zimě stát přes noc na prahu.
,,Proč jsi tady?"

Vylekaně jsem po hlasu hodila hůlky, ale on se jen výsměšně uchechtnul a hodil mi je zpátky. Málem jsem je nechytila. Dotyčný se posunul blíž ke mně z tmavého stínu stromu. Byl to Sasuke.

,,A proč jsi tady ty?" opáčila jsem a trhla hlavou k jeho misce a hůlkám. ,,Chci se stát ninjou. Dobrým ninjou." odpověděl. Kývla jsem zmateně a strčila si do pusy další sousto rýže. ,,Já jsem nenašla místo k sezení." odpověděla jsem po pravdě. Zase si posměšně odfrkl. ,,To mě nezajímá. Ptal jsem se, co děláš tady. Tady ve vesnici. Tady v tréninkové části."

,,Aha..." zamračila jsem se a přemýšlela, co odpovědět.
Sama jsem to nevěděla. Co tady vlastně dělám? Proč tu jsem? Kdybych se nepřiotrávila omějem, třeba bychom nikdy neodešli z domu, nikdy bychom se se senseiem nejspíš nerozdělili, já bych nebyla tady... ,,Protože," vzpomněla jsem si na Madarovo vysvětlení, ,,jsem neměla jinou možnost." dořekla jsem rozvážně a vyškrábala poslední zbytky jídla. Podívala jsem se na Sasukeho. Ten se hrabal hůlkou v hlíně a něco do ní škrábal.

,,Máš rodinu?" zeptala jsem se ho opatrně a zvědavě zároveň. Zarazil se, a pak hůlku zlomil. ,,Ne."
,,Já taky ne." přiznala jsem. ,,Umřeli mi, když jsem byla malá."
,,Mě taky." zabručel potichu Sasuke. ,,Ale myslím, že je tady ve vesnici víc takových lidí."
,,Jo... Hele a jak to tady vlastně funguje?"
,,Co myslíš?"
,,Třeba zítra ráno-"
,,Tě vzbudí a řeknou ti, kam máš jít. Ptal jsem se kluků, se kterými bydlím. Řekli mi, že to tak chodí."
,,Dobře..." odmlčela jsem se a zívla. ,,Tak se zatím měj, Sasuke. Dobrou noc." zvedla jsem se a mávla na něho. Něco mi zabručel, nejspíš pozdrav. Nebo to mohla být taky nadávka.

Byla jsem po tom dni nějak unavená. Možná právě proto jsem si nevšimla čtyř postav, číhajících u mého příbytku. Vynořili se, když jsem odsouvala dveře a chtěla vejít, Deidara, Sasori a další dva, které jsem neznala. ,,Máme ti vyřídit pozdrav od Orochimaru-sama." zašeptal mi výhružně Sasori do ucha, zatímco mi dva blokovali ruce a nohy a Deidara zacpával pusu, abych nemohla křičet... Což bych stejně neudělala, i kdybych ji měla volnou, protože křičí a utíká jen kořist. Další z věcí, které jsem se naučila od Madary.

,,Měla jsi spoustu práce se žvaněním s tvým novým kámošem, co? Že jsi úplně zapomněla přijít k Orochimarovi a nést svůj podíl trestu." procedil skrz zuby rozzuřeně Deidara. Měsíc osvítil jeho obličej a já si všimla čerstvých podlitin, které jsem já rozhodně na svědomí neměla. To ne... To snad ne! Jak jsem jenom mohla zapomenout? Vždyť jsem to měla celý večer v hlavě!
,,Ale neboj, svůj podíl teď dostaneš taky..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama