Červenec 2018

Zvolnění tempa

31. července 2018 v 14:14 | Sasukey
Zdravím,
jak jste si mohli všimnout, rozestupy mezi povídkami jsou dělší a delší. A bude to tak trvat ještě tak cca 1-2 měsíce. Mám toho teď spoustu a nestíhám. Rozhodně blog NEPOZASTAVUJI. Když budu mít o víkendu nebo i v týdnu čas něco napsat, hodím to sem, ale je možné, že to bude trochu zdlouhavější. Takže děkuju za trpělivost, užívejte si vedra!

Watashi hadare? 17

25. července 2018 v 22:13 | Sasukey |  Watashi hadare
Rozechvělými prsty jsem si balila do příručního vaku potřebné věci a snažila se uklidnit. Dnes jsem odcházela. Cesta k Danzouovi do panství měla trvat dva dny zrychleného přesunu. K hranicím území provincie ohně jsem měla doprovod, ale dál už jsem pokračovala sama. V místě určení jsem se měla spojit s místní okijí, kde mi dají další instrukce. Cestovala jsem ve svém normálním ninja oblečení s wakizashi a příručními kunai, ale ve vaku jsem měla i jedy, jehlice a pár drobností.

Zpráva

20. července 2018 v 15:24 | Sasukey

Mořská voda se třpytila v odlescích zapadajícího slunce a dívka s rozevlátými růžovými vlasy na útesu tuto scenérii zasněně pozorovala. Spokojeně přivřela oči a nechala vítr, aby jí čechral vlasy. V ruce svírala kus papíru s jednoduchým vzkazem: "Útes Iharachi, zítra v osm hodin."
Když jí Sasukeho sokol doručil včera ráno zprávu, nejprve si myslela, že si z ní někdo vystřelil. Nakonec ale usoudila, že nikdo jiný než tenhle černovlasý mladík by nepozval dívku na schůzku takovým strohým způsobem. Byl to nenapodobitelný Sasukeho styl vyjadřování. Mírně se pousmála a posadila se na lavičku za ní.

Pouta

20. července 2018 v 11:05 | Sasukey |  Co mě zaujalo (povídky, názory, blogy...)
Prokrastinuji a dělám všechno jen proto, abych se vyhnula vaření oběda!
Jak mnozí sasusaku fandové ví (a štve je to), mezi koncem Naruta Shippuuden a Borutem je několikaletá mezera, která nám mlží a skrývá informace o tom, jak se vlastně Sasuke dal dohromady se Sakurou. Spousta autorů se toho hned chytla a rozhodla se psát povídky na toto téma. Já takovou povídku plánuju taky, ale až dodělám Watashi hadare. Nicméně, pátrala jsem po internetu a narazila na stránku wattpad (mnozí z vás ji třeba už znají), pro mě to ale byla novinka. Pro ty, co nevědí, je to taková zásobárna povídek a příběhů, něco na způsob anglického fanfiction.net. Jaké pro mě bylo teda překvapení, když jsem tam narazila i na povídky Sasusaku a na téma naruto. Budu upřímná, většina nestojí za nic, jen jsem zběžně prolítla první díly, ale až na dvě mě nic nezaujalo. První byla povídka od Tissy (Supernatural), kterou má ale i na svých stránkách a kterou jsem četla a můj druhý klenot-Pouta!

Tuhle novinku jsem přečetla jedním dechem v autobuse po cestě domů a ihned napsala autorce. Povídka totiž popisuje právě dobu a události našeho zájmu, kdy se ti dva dali dohromady. Autorka Nyssa91 hned v úvodu psala, že nemá ráda sasusaku, ale to mě neodradilo a udělala jsem dobře. Tak profesionálně a kvalitně zpracovaný příběh už jsem dlouho neviděla! Vystihla přesně charaktery postav a neudělala z toho romantickou slátaninu, kdy si Sasuke z ničeho nic uvědomí, že Sakuru miluje a musí si ji vzít za ženu. Ne, hezky propracovaný děj a postupné odhalování citů, přesně tak, jak by to měla v jejich vztahu být.
Chtěla jsem původně zveřejnit povídku tady, protože mi přijde, že je na wattpadu schovaná a spousta lidí o ní neví, ale jejich stránka má ochranu proti kradení-což kvituju (nejde používat kopírování obsahu) a mě se opravdu těch 6. kapitol přepisovat nechce... Takže jen uveřejním odkaz a doufám, že se povídka bude líbit. :)


Autorka: Nyssa91
Odkaz: ZDE

Watashi hadare? 16

20. července 2018 v 1:45 | Sasukey |  Watashi hadare
Mlčky jsem mu přejížděla látkou po vypracovaných zádech a snažila se nemyslet na blízkost jeho nahého těla. Ve vodě nás od sebe dělilo sotva pár centimetrů. Těžce jsem polkla. Ruka se mi mírně třásla a Sasukeho mlčení mě ještě víc znervózňovalo. Neviděla jsem mu do tváře, snad to tak bylo lepší. Kdyby se na mě v tuhle chvíli ještě koukal těma svýma očima, asi bych to nevydržela. "Nemáš to moc hluboké, jen povrchové rány." zachraptěla jsem a odkašlala si. Když jsem skončila s čištěním, odložila jsem krvavý hadr a usedla kousek dál od Sasukeho. Mírně jsem se ve vodě skrčila, aby mi neviděl níž než na klíční kost a nervózně si začala namáčet vlasy. On se ke mně natočil bokem a zíral pořád mlčky do protějšího břehu. Po očku jsem ho sledovala, ale po několika minutách jeho ignoru jsem se ostychu zbavila.

Japonsko: Ninjové, kunoichi a jejich výcvik

19. července 2018 v 20:39 | Sasukey |  Japonsko (kultura, zvyky, zajímavosti...)

Jak jsem psala v dodatku pod jednou kapitolou, chtěla bych částečně prokládat díly povídek různými zajímavostmi z Japonska a podělit se s vámi o informace, které se týkají kultury a tamějších obyvatel. Budu se zaměřovat hlavně na minulost a dobu ve středověku, protože i "Watashi hadare?" se odehrává v minulosti. Co se týče článků, všechny píšu sama a čerpám většinou ze svých knížek doma a na internetu (ale tam spíš méně), většinou budu hodně stručná, protože abych rozepisovala všechny detaily a podrobnosti… na to fakt nemám čas a ani potřebné znalosti. Například jen o "pojmu ninja" a o jeho výcviku je napsaná knížka o 246 stránkách! Takže se budu spíš jen snažit o to, abych vás uvedla do obrazu, a kdo bude chtít, může si zjistit o uvedených věcech více.

Watashi hadare? 15

16. července 2018 v 10:08 | Sasukey |  Watashi hadare

Probudila jsem se s nesnesitelnou migrénou. Tupá bolest mi vyskakovala až ke spánkům, které jsem si promnula a pomalu otevřela oči. Zamžourala jsem do šedivého světla, které vypovídalo o sychravém ránu a zimě, která panovala venku. Pracně jsem se posadila a snažila se vybavit včerejší večer a noc. Hatsumo, dárek od Sasukeho a začátek v Irachiku jsem si pamatovala do detailů, pak už byly mé vzpomínky jako v mlze. Pár útržků rozhovorů, saké a pak… procházka se Sasukem a sníh?

Rychlé info

14. července 2018 v 22:25 | Sasukey
Ahoj,
byla jsem teď dva dny mimo, takže nový díl ještě není, ale už ho dopisuju. Během zítřka se tu objeví. :) Další týden odjíždím zase pryč, takže se pokusím napsat a přednastavit do středy aspoň jednu kapitolu. Od čtvrtka začnu zase pravidelně psát. Co se týče děje... mám v hlavě takové dvě verze. V původní jsem chtěla udělat ze Sasukeho fakt hajzla a zloducha, ale teď úplně nevím. Začínám asi trochu měnit jeho povahu a nejsem si jistá, jestli ho nakonec udělám fakt "bad boyem" nebo zůstane "normálním, chladným Sasukem". Co myslíte vy? Neříkám, že se budu anketou na 100% řídit, ale zajímal by mě názor čtenářů. :)
Taky laškuju s myšlenkou, že mezi psaním budu prokládat články se zajimavostmi z Japonska. Vzhledem k tomu, že většina narutofilů a jiných otaku má ráda tuhle zemi a její kulturu, mohlo by to blog trochu oživit. A taky si dost hledám informace, když píšu o některých věcech (až budu psát nějaké milostné pasáže, chci, aby to bylo fakt autentické a "echt japonské"!) v knížkách, co mám doma a očas se nestačím divit, jak jsou japonci zvláštní lidi a jak moc je Sasukeho a Sakuřin vztah obrazem tradiční japonské domácnosti...

Watashi hadare? 14

12. července 2018 v 15:00 | Sasukey |  Watashi hadare
"… A pak jsem mu pověděl, že přece nejsem nukenin, abych na něco takového přistoupil!" dořekl Naruto a všichni kolem stolu propukli v hlasitý smích. Včetně mě. Ačkoli jsem se ze začátku v Irachiku trochu styděla, protože jsem nebyla na takovou společnost zvyklá, musela jsem posléze uznat, že jsem se skvěle bavila. Na stůl nám neustále nosili nejrůznější misky s jídlem a nápoji a celkově se starali o to, abychom byli spokojení. Naruto seděl v čele stolu, za ním klečela ta tmavovlasá dívka Hinata.

Watashi hadare? 13

10. července 2018 v 11:29 | Sasukey |  Watashi hadare
Celý týden bylo všude hotové pozdvižení. V samotné vesnici i ve výcvikové čtvrti. Všichni ninjové i lidé z Konohy měli plnou hlavu nadcházející zimní slavnosti, která se měla dnes konat. Každý rok to bylo velkolepé, ale letos poprvé jsme s ostatními chuunniny mohli osobně zajít večer mezi lidi a slavit s nimi. Mladším geninům a nováčkům to bylo zakázáno. Já jsem nikdy na žádném takovém festivalu nebyla a neuvěřitelně jsem se těšila. "Co si chceš obléct?" zeptala se mě Tsunade, zatímco si myla ruce ve vědru s vodou.