Zpráva

20. července 2018 v 15:24 | Sasukey

Mořská voda se třpytila v odlescích zapadajícího slunce a dívka s rozevlátými růžovými vlasy na útesu tuto scenérii zasněně pozorovala. Spokojeně přivřela oči a nechala vítr, aby jí čechral vlasy. V ruce svírala kus papíru s jednoduchým vzkazem: "Útes Iharachi, zítra v osm hodin."
Když jí Sasukeho sokol doručil včera ráno zprávu, nejprve si myslela, že si z ní někdo vystřelil. Nakonec ale usoudila, že nikdo jiný než tenhle černovlasý mladík by nepozval dívku na schůzku takovým strohým způsobem. Byl to nenapodobitelný Sasukeho styl vyjadřování. Mírně se pousmála a posadila se na lavičku za ní.


Flash back:

"Co si chceš vzít na sebe?" vykřikovala Ino rozjíveně a běhala po pokoji sem a tam. Snažila se vyhrabat ze všech mých šuplíků a zákoutí skříně kusy oblečení, které by shledala vhodnými. Znechuceně každé tričko jedno po druhém házela na hromadu na zemi a zoufale úpěla. Pobaveně jsem ji sledovala. Kdo by kdy řekl, že mi bude někdy zrovna Ino radit s výběrem oblečení na první rande se Sasukem. Vyprskla jsem smíchy nad tou ironií a ona se na mě pohoršeně otočila. "Co je? Nesměj se! Je důležité, abys vypadala dobře." poučila mě a naštvaně si založila ruce.
"Já vím, vím." uklidňovala jsem ji radostně a vzala si od ní červené šaty. "Je jsem si vzpomněla na dobu, kdy bys mě za tohle zavraždila." Na chvíli se zamyslela a poté mi věnovala kamarádský úsměv. "Co bylo, to bylo. Já jsem šťastná a chci, abys byla taky." mávla bezstarostně rukou a hodila na mě jednu krátkou sukni. "Krom toho, já bych nevydržela to co ty." pronesla významně a posadila se vedle mě. "Asi bych na něj po čase přestala myslet." povzdechla si.
"Víš, co k němu cítím." zašeptala jsem tiše a znovu si přečetla jednoduchý vzkaz v dlani.

"Věděla jsem to vždycky…" odpověděla mi. "Jen mi přijde, že už to všechno trvá moc dlouho. Vždyť Naruto je ženatý a hodně lidí se teď dalo dohromady." zamyšleně si točila na prsteníčku zásnubním prstenem, ale když si všimla mého pohledu, zarazila se v půlce pohybu. "A ty pořád čekáš na Sasukeho. Aspoň, že se odhodlal k prvnímu kroku."
"Mhm…" povzdechla jsem si. Ino se na mě podívala a odhrnula mi vlasy z čela. Už mi zase narostly po lopatky. Jak dlouho byl vlastně pryč? Skoro dva roky? Sem tam poslal neutrální vzkaz, prý se dokonce ukázal ve vesnici a mluvil s Kakashim a Narutem, ale za mnou ani jednou nepřišel. Přesto komunikoval na cestách výhradně se mnou. To já jsem předávala jeho zprávy ostatním. Dokonce i Narutovi a Hinatě jsem gratulovala jeho jménem.
Byla jsem z následující schůzky nervózní. Třeba jsem si to vykládala špatně. Třeba chtěl jen probrat něco důležitého, co se týkalo jeho mise. Ale proč by mě teda zval na takové místo? Od Ino jsem věděla, že je Iharachi útes známý svým nádherným výhledem a na kopci vedle něj jsou vyhlášené horké lázně s hotelem.

"Sakuro, dej na mě. Tohle je opravdové rande se vším všudy. Jestli se Sasuke-kun nevyjádří, je to pako." pronesla vševědoucně a zamyšleně přikládala k mému obličeji druhy rtěnek a vybírala, která mi ladí víc k vlasům. "Ino, co když to bude stejné jako vždy." povzdechla jsem si a vybavila si vzpomínky na Sasukeho chladné chování. Naposledy mi při loučení naznačil, že se někdy znovu uvidíme, ale co všechno mohlo jeho gesto znamenat? Co když mě bral jen a pouze jako kamarádku? Čekala jsem na něj s vírou, že se jednoho dne vrátí a přijme moje city. Do teď jsem si byla jistá, co k němu cítím a že na něj vždy počkám. Čekala jsem na něj, když odešel z vesnice poprvé. Čekala jsem, až se vrátí k rozumu a zjistí, co je správné. Věřila jsem mu a doufala, že se změní. Přiložila jsem si letmo ruku k čelu a vzpomněla si na naše setkání u brány a jeho dotyk.

Ino si všimla mého rozpoložení a nervozity a položila mi ruce na ramena. V očekávání, že mi poradí, jsem k ní vzhlédla. "Víš, že je Sasuke v tomhle trochu opožděný. Dlouho k nikomu nechoval žádné pouto a je pro něj těžké najít… způsob, jak ti to říct." vysvětlovala konejšivě. "Ale jsem přesvědčená, že vy dva jste pro sebe stvoření." vyhrkla a já jí věnovala vděčný úsměv. "Díky, Ino-chan."

Konec Flashbacku:

Růžovláska zatřepala hlavou ve snaze zbavit se negativních pocitů a uvolněně se opřela. Tak nějak v hloubi duše věděla, že má Ino pravdu. Přesto, že byl Sasuke daleko od ní a ona netušila, co právě dělá, cítila, že jsou k sobě připoutáni něčím zvláštním a silným. Ačkoli měla spoustu nabídek od jiných ctitelů, ani ve snu ji nikdy nenapadlo, že by nějakého měla přijmout. Ne, pořád měla v hlavě…a v srdci Sasukeho Uchihu.

Sakuru zpoza stromu tiše pozoroval už několik minut a stále se nemohl odhodlat k tomu, aby vyšel ze stínu a oslovil ji. Bylo pro něj mnohem jednodušší komunikovat prostřednictvím sokola než mluvit doopravdy. Těžce polkl a naštvaně si promnul čelo. Co ho to vlastně napadlo? Vždyť ani ve vesnici neměl odvahu jít ji navštívit. Vždy ji jen z bezpečné vzdálenosti pozoroval, a pak se tiše jako stín vytratil. Chyby a křivdy, které jí a ostatním přátelům napáchal v minulosti, nemohl odčinit, ale jeho skoro dvouletý odchod z vesnice a pomoc s likvidací nebezpečných shinobi zvenčí mu zajistili, že začal opět spát s čistým svědomím a pocitem uspokojení, že dělá dobrou věc. Potřeboval si vyčistit hlavu a srovnat myšlenky, což se mu za tu dobu povedlo.
Teď nastala doba, kdy už neměl výčitky a rozhodl se zjistit, jestli se Sakuřiny city k němu změnily nebo na něj nezapomněla. Byl už dlouhou dobu na cestách sám a možná taky proto jí napsal ten vzkaz. Nejdřív mu to přišlo jako dobrý nápad, ale teď si tím nebyl zcela jistý. Neuměl to se ženami.

Flash back:

"Co si dáte, pane?" servírka se na něj svůdně usmála a vystrčila před Sasukeho svůj dekolt, čímž způsobila, že se od ní chladně odvrátil a jen odsekl objednávku na pití. Dívka se zklamaně obrátila a šla vyřídit svůj neúspěch dalším dvěma servírkám, které stály u baru a s hihňáním ho pozorovaly. Znuděně hledět z okna a přemýšlel, kolik takových situací ještě bude muset ustát. Neměl rád tyhle agresivní flirtovací metody holek. Vždy mu to přišlo tak otravné. Byl rád, že aspoň v Konoze ho nic podobného nečeká. Většina ženského obyvatelstva se ho bála a jediná dívka, se kterou byl v kontaktu, byla Sakura. Sasuke věděl, že už dávno není ten typ ženy, která by ho násilně objímala a snažila se upoutat jeho pozornost. Byl jí za to vděčný.

Napil se a uvažoval. Čas neúprosně běžel a s ním i jeho šance. Tušil, že Sakuřiny city ještě nevychladly a ona sama byla jeho srdci hodně blízká. S žádnou dívkou ho nepoutalo silnější a vřelejší pouto než k ní. Byl to ale "ten onen" cit? Naštvaně zavrhl myšlenku, jít se zeptat Naruta. Jeho kamarád a rival už byl několik měsíců ženatý a Sasukemu se krutě vysmíval, když se dozvěděl, že se Sakurou nepostoupil dál než ke vzkazu přivázanému na noze jeho sokola. Dokonce i takový tupec jako byl on, věděl, jak získat dívku pro život a vzít si ji. Sasuke do sebe kopl obsah sklenice a zaplatil. Než se ho stihla barmanka zeptat na osobní údaje a informace ohledně milostného života, byl pryč.

Do večera byl v Konoze a tiše vešel na pozemek domu nově vzniklé Uzumakki rodiny. Oknem viděl do kuchyně, kde Hinata právě servírovala na stůl jídlo a Naruto jí se smíchem líčil nějakou vtipnou historku. Oba dva vypadali šťastně. Sasuke se mírně pousmál a vzpomněl si na to uřvané děcko, jakým Naruto byl. Kdo by si byl pomyslel, že to jeho přítel dotáhne až na milujícího manžela Hianty. Nechtěl je rušit při takové chvíli. Věděl, že by nebylo vhodné, aby tam při večeři vpadl a začal se Naruta vyptávat na… co vlastně? Jak Hinatě vyznal city a požádal ji o ruku? Jak to má udělat se Sakurou? Najednou si připadal jako naprostý idiot. Potichu zanadával a vytratil se do tmy. Rozhodl se následovat instinkt a ještě tentýž den nechal Sakuře poslat vzkaz. Doufal, že přijde...

Konec flashbacku:

Neměl moc času. Musel ještě vyřídit schůzku s pašeráky zbraní, kteří měli nedaleko základnu. Chtěl se Sakurou prohodit jen pár slov. Zhluboka se nadechl a vyšel za ní na útes. Zrovna byla k němu otočená zády. "Sakuro." pronesl tiše a ona se hned otočila. Stačilo jen několik sekund na to, aby poznal, že udělal správně. Upřeně se mu zadívala do očí a on bezděky nasucho polkl. "Nechal sis narůst vlasy." poznamenala a věnovala mu vřelý úsměv. "Ty taky." opáčil jednoduše a cukl rukou směrem k jejím zádům. Sakura ten nepatrné pohyb rukou postřehla a zvědavě Sasukeho pozorovala.
"Sluší ti to." vypadlo z něj najednou a ihned mu naskočil mírný ruměnec. Polichoceně sklopila oči. "Budu muset zase jít, ale chtěl jsem tě vidět." vysvětlil skoro omluvně a ona jen smutně přikývla. "Za nějakou dobu se ti znovu ozvu, budu v Konoze." dodal.
"To je v pořádku, počkám." hlesla rozechvěle Sakura. Srdce jí radostně zaplesalo. Tak přece… přece to pro něj něco znamenalo. "Ráda jsem tě viděla, dávej na sebe pozor." špitla tiše a čekala, co odpoví.
Sasuke na to nic neřekl. Nahnul se a vtiskl jí na tvář lehký polibek. Sakura přivřela oči a zadržela dech. Skoro se jí nedotkl, spíš to bylo jako silnější závan větru a hned to bylo pryč. Stejně jako on. Když od sebe odlepila víčka, byl pryč.

Běžel lesem k úkrytu bandy pašeráků a v hlavě měl čisto a jasno. Věděl naprosto přesně, co k němu Sakura cítí a jeho to krátké setkání s ní utvrdilo v tom, co za city k ní choval on. Přiložil si ruku na rty a usmál se. Blbec Naruto není jediný, kdo dokázal získat ženu svého srdce.

Nechápu, NECHÁPU, co to do mě vjelo. Četla jsem si tak a poslouchala japonskou hudbu a nejednou jsem si řekla, že napíšu jednorázovku. :D Zpracovala jsem podle sebe Sakuřino a Sasukeho první rande. Podle anime Boroto se tam na útesu měli poprvé setkat. Uvidím, jestli to nechám takhle nebo napíšu další díl.
Sasukey
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Thesia Thesia | Web | 20. července 2018 v 22:34 | Reagovat

Jé! To je nádherné. :)

2 nena nena | 21. července 2018 v 0:15 | Reagovat

Nebola som tu pár dní a hneď nájdem 4 nové príspevky :D Všetko som to prečítala na jeden hlt a teraz naraz všetko komentujem :D
Je to neskutočne ale neskutočne nádherné O_O  O_O  O_O  Viem si reálne predstaviť, že by takto to rande skutočne vyzeralo. Teda možno až na tú pusu, Sasuke je predsa stále len Sasuke :D Ale ten krátky rozhovor je skvelý !!! :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama